Grupy parafialne

KSM

Kierownictwo KSM Jedlicze 2019 – 2020

ks. Marek Duda
Asystent

marek
ks. Marek Duda
Asystent

Kamila Uliasz
Prezes 

kamila

 

Weronika Winiarska 
Skarbnik

Anna Klatka
Sekretarz

ania
Anna Klatka
Sekretarz

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej parafii działa od 1997 r. Jego reaktywacja miała miejsce w 2007 r.
Celem stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych katolików, służenie Bogu, Ojczyźnie oraz drugiemu człowiekowi. Spotkania odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej. KSM obstawia Eucharystię przed spotkaniem śpiewem. Tradycją KSM są co piątkowe Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście oraz Czuwanie Wielkopiątkowe. Na spotkaniach młodzież przeżywa spotkania formacyjne, które kształtują ich relacje z Panem Bogiem ale też wspólnie spędzają czas poprzez pogodne wieczorki, oglądanie filmów, dyskoteki.
Obecnie księdzem asystentem jest ks. Marek Duda.
Członkami stowarzyszenia mogą być osoby od 13 do 30 roku życia.
Zapraszamy!
,,Przez Cnotę, Naukę i Pracę służyć Bogu i Ojczyźnie”
GOTÓW?!
 
W tym roku młodzież KSM-u miała przyjemność w ramach tegorocznej (2020/2021), nietypowej kolędy muzycznie wzbogacać Msze Święte dla poszczególnych rejonów naszej miejscowości. Oprócz tego w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy przedstawili program słowno – muzyczny, który mówił o Narodzeniu Pańskim. Młodzież dziękuję wszystkim za dobre słowo oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się.
 
 
25 czerwca 2022 r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Jedliczu przeżywało Jubileusz 25-lecia istnienia. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest poniższy film: