AktualnościNajnowszeOgłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 września 2021

XXIII Niedziela zwykła, 5 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych, a taca przeznaczona na WSD w Przemyślu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.
  2. Od tego roku w czasie, kiedy nie ma nabożeństw okresowych np. różańca Nowenna do św. Antoniego będzie po Mszy św. wieczornej w każdy wtorek, a rano tylko zawierzenie parafii przy ołtarzu św. Antoniego, rano nowenna do św. Antoniego będzie w październiku, listopadzie, Adwencie, maju i czerwcu, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jak dotychczas w środy wieczorem, wystawienie Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17:00 do 18:00, a Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątki z wyjątkiem I piątku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Informacje na temat stałych nabożeństw będą podawane jedynie w sytuacji zmiany godziny, a nie co tydzień. 
  3. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny. We worek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII (przypominamy o obowiązkowym i pilnym zdawaniu egzaminu przed bierzmowaniem), w środę zbiórka ministrantów. W piątek spotkanie KSM-u, w sobotę o godz. 11:00 schola. Wszystkie spotkania z wyjątkiem scholii rozpoczynają się udziałem we Mszy św. wieczornej. 
  4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek organizowana przez Parafialny Oddział Caritas na pomoc w leczeniu p. Grzegorza Kudasika. Koszt rehabilitacji 20.000 zł miesięcznie przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego jako parafia pragniemy wesprzeć jego leczenie. 
  5. Za tydzień w niedzielę12 września odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. W nawiązaniu do tej uroczystości w naszym kościele w sobotę, 11 września będzie czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:00 celebrowaną przez ks. prof. Tadeusza Guza wraz z poświęceniem tablicy pamiątkowej bł. Kard. Wyszyńskiego. O godz. 16:00 koncert Bogusława Morki, o 17:30 różaniec, 18:00 Msza św., a po niej czuwanie młodzieży, na którą szczególnie zapraszani są kandydaci do bierzmowania. 
  6. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Niedziela. W Gościu Niedzielnym m.in. o kongresach eucharystycznych i o sytuacji przy granicy Polski z Białorusią. Jest również okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego w całości poświęcony kard. Wyszyńskiemu.