AktualnościNajnowszeOgłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła 12 września

XXIV Niedziela zwykła, 12 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek organizowana przez Parafialny Oddział Caritas na pomoc w leczeniu p. Grzegorza Kudasika. Koszt rehabilitacji 20.000 zł miesięcznie przekracza możliwości finansowe rodziny, która zwraca się z prośbą o wsparcie i za nie dziękuje. Bóg zapłać!
  2. W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. 
  3. We wtorek wypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału we Mszach św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00.
  4. Przypominamy, że Nowenna do św. Antoniego jest po Mszy św. wieczornej w każdy wtorek, a rano tylko zawierzenie parafii przy ołtarzu św. Antoniego, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę wieczorem, wystawienie Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00 do 18:00, a Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. wieczornej przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. 
  5. Spotkania formacyjne. W środę zbiórka ministrantów. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII (przypominamy o obowiązkowym i pilnym zdawaniu egzaminu przed bierzmowaniem). Z wyjątkiem tego czwartku spotkania przygotowujące do bierzmowania odbywają się we wtorek co tydzień. W piątek spotkanie KSM-u i Kręgu Biblijnego, w sobotę o godz. 11:00 schola. Wszystkie spotkania z wyjątkiem scholii rozpoczynają się udziałem we Mszy św. wieczornej. 
  6. W sobotę wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w Triduum do św. Stanisława od czwartku do soboty włącznie. 
  7. Za tydzień składka na Fundusz Inwestycyjny Parafii. Z racji na oczekiwanie na miedź zaplanowane prace rozpoczną się na przełomie września i października. 
  8. W sobotę, 25 września odbędzie się pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Jodłówki. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6:00, koszt 31 zł. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisy w zakrystii. Termin zapisów do 20 września. 
  9. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Niedziela. Jest jeszcze okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego w całości poświęcony kard. Wyszyńskiemu. 
  10. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mariana KANIĘ z ul. Kościuszki ur. w 1940 r. i śp. Stanisława ŚLIWĘ z ul. Słowackiego ur. w 1948 r. Zmarli także śp. Krzysztof Czaja z ul. Górna Kolonia ur. w 1956 r. i śp. Janina Rozmus z ul. Manierskiego ur. w 1931 r. (Pogrzeb w poniedziałek). Polecajmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…