AktualnościNajnowszeOgłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego, 8 stycznia

Ogłoszenia duszpasterskie 

Święto Chrztu Pańskiego, 8 stycznia 2023 r.

  1. Dzisiaj wypada święto Chrztu Pańskiego kończące okres Narodzenia Pańskiego, ale kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „In Caelo” dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:45.
  2. Od dzisiaj do soboty do skrzynki z logo Caritas i hasłem Rodzina-Rodzinie można składać ofiary na wsparcie rodziny z diecezji żytomierskiej na Ukrainie. 
  3. Do chorych z posługą sakramentalną ks. Marek będzie jeździł w tę sobotę, tj 14 stycznia od godz. 8:00.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy rodzinom, które przyjmują nas po kolędzie i prosimy, aby gospodarze z pierwszego odwiedzanego domu przyjechali po księży i ministrantów na godz. 14:45, a po zakończeniu wizyty w danym dniu prosimy gospodarzy z ostatniego domu o odwiezienie na plebanię. Jeśli w rodzinie panuje grypa albo inny wirus prosimy o tym poinformować, albo poprosić o pominięcie mieszkania. Osoby i rodziny, których w tym roku nie odwiedzimy z wizytą duszpasterską zapraszamy w najbliższy piątek, 13 stycznia na Mszę św. o godz. 18:00. W dniach kolędy, tj. do czwartku kancelaria jest czynna rano w godz. 8:00 – 9:00. 
  5. Plan kolędy na ten tydzień. Początek wizyty od godz. 15:00: 

Poniedziałek: ul. Łukasiewicza (domy prywatne bez bloków przy Rynku i na Borku), ul. Wałowa i Obrońców Westerplatte. 

Wtorek: ul. Łukasiewicza blok 1 i 65 oraz domy prywatne przy ul. Trzecieskiego

Środa: Bloki przy ul. Trzecieskiego 8, 20, 22, 24

Czwartek: Bloki przy ul. Trzecieskiego 14, 16, 18. 

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. 

W piątek, 13 stycznia o godz. 18:00 na Mszę św. zapraszamy parafian, których w tym roku nie odwiedziliśmy w domach. W ich intencji zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej wspólne kolędowanie. 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Przypominamy, że Gość Niedzielny jest już w nowej cenie 10 zł. W aktualnym numerze art. poświęcone zmarłemu papieżowi Benedyktowi XVI, o wyjątkowości beatyfikacji rodziny Ulmów oraz o wizycie duszpasterskie, czyli kolędzie.  W Niedzieli artykuły o niewierze młodych ludzi w trwałość sakramentu małżeństwa, o zwyczajach chrzcielnych, albo relacja kapelana wojskowego z pracy na froncie na Ukrainie. 
  2. Za tydzień składka na Fundusz Inwestycyjny Parafii.